im. Władysława Łokietka
w Lubaszczu
line decor
  
line decor
 
 

 
 

 
 

Z wizytą w filharmoniiMuzyka to dusza wszechświata, skrzydła umysłu, lot wyobraźni i całe życie”.

.             Czy tego chcemy czy też nie, muzyka jest obecna w naszym życiu. Zdarza się, że jej nie dostrzegamy, choć pełni bardzo ważną rolę. 
Koncert , który się odbył 06 marca w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy był ukłonem w stronę muzyki użytkowej. Grupa uczniów z ZS w Lubaszczu pod opieką pań Beaty Stasinowskiej i Agnieszki Michalak miała okazję wysłuchać interpretacji muzycznych w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Capella Bydgostiensis z Maciejem Sztorem jako dyrygentem. Pani Magdalena Miśka-Jackowska wystąpiła jako prowadząca i wprowadziła widzów w bogate piękno muzyki filmowej. 
Koncert rozpoczął się pięknym, dynamicznym i błyskawicznie wpadającym w ucho tematem czołówki „Gry o tron”, kultowego już serialu opartego na „Sadze lodu i ognia” George’a R. R. Martina, Pozostaje on  jednym z najbardziej rozpoznawalnych tematów współczesnej telewizji. Wysłuchaliśmy motywów muzycznych m.in z „Henryka IV”, „Shreka” „Krainy lodu” „Piratów z Karaibów” „Slumdoga”. Różnorodność była tak duża, że  każdy na pewno znalazł coś dla siebie.

klik

 
 

 

home

ZAJĘCIA DODATKOWE

SUKCESY UCZNIÓW

STUDIO FITNESS
zapraszamy

PRZYJAZNA SZKOŁA

           
zapraszamy zapraszamy zapraszamy